Професія педагога – одна з тих, де синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеним, саме тому 10 лютого для вчителів школи практичним психологом Гавриленко Г.П., було проведено семінар-тренінг «Професійне та емоційне вигорання педагога».
Галина Прокопівна ознайомила педагогічних працівників з особливостями професійного та емоційного вигорання педагога, надала практичні рекомендації щодо розвитку вмінь та навичок подолання негативних наслідків стресових ситуацій. Проведені тренінги «прання», «олівець», «портрет професійно виснаженого вчителя» сприяли емоційному розвантаженню вчителів. Наприкінці психологом були надані поради щодо запобігання професійного вигорання.
Адекватне відношення до роботи і відведення їй належного місця у житті – найкраща профілактика професійного вигорання. Нажаль, у житті ми не завжди маємо змогу робити тільки те, що нам подобається, що приносить радість. А робота без радості – пришвидшує вигорання в багато разів. Якщо ж користуватися настановою «Не можеш робити те, що любиш – навчись любити те, що робиш», то ніяке професійне вигорання нам не загрожуватиме!
|